Siatkówka Plażowa – Gimnazjada – Sukces w Finale Wlkp.

Po zakończonym sezonie halowym siatkarze ze szkoły na parcelkach z sukcesami

rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie para Foltynowicz Patryk/Sasin Dawid w dniu

10 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym

dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w ramach Gimnazjady. Do rywalizacji

stanęło szesnaście par, które wcześniej przebrnęły przez gęste sito rozgrywek na poziomie

powiatu, a później rejonu.

Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim.

Krotoszyńska para z racji wieku (Patryk jest o rok młodszy od rywali) nie była stawiana w

roli faworytów, ale postawa podopiecznych Piotra Robakowskiego, którzy już w pierwszym

spotkaniu pokonali wysoko najlepszy zespół Rejonu poznańskiego Gimnazjum nr 6 Poznań

2:0 (15:4,15:11) dawała nadzieję na dobry wynik.

W kolejnych spotkaniach nasi chłopcy grali coraz lepiej pokonując kolejno zawodników

Gimnazjum Nowy Tomyśl 2:0 (15:6,15:13), Gimnazjum nr 2 Września 2:0 (15:8,15:12) oraz

w półfinale ponownie Gimnazjum Nowy Tomyśl 2:0 (15:13,15:8) i jako jedyny zespół bez

porażki awansowali do finału.

Tutaj ponownie spotkali się z parą Gimnazjum nr 2 Września. Mecz rozpoczął się od

wysokiego prowadzenia Krotoszynian 4:0, 8:3 i mimo, że przeciwnicy w pewnym momencie

odrobili część strat to set zakończył się naszą wygraną 15:11. Podobny przebieg miał drugi

set spotkania finałowego do stanu 14:11. Już wydawało się, że kolejny punkt to formalność,

jednak gospodarze wykazali się dużą odpornością psychiczną walcząc zaciekle wydarli tego

seta 17:15 doprowadzając do tie-breaka. Ostatni set był jednak popisem gry pary

Foltynowicz/Sasin, która wygrywając 11:4 zdobyli tytuł Mistrzów Wielkopolski Gimnazjady

2014/2015.

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Dawid Sasin, opiekun Piotr Robakowski